Иран: Вървим към цена на петрола от $ 200
Техеран изиска от Тръмп да отпусне замразени 24 милиарда $, които са на Ислямската република
Докато Съединени американски щати не престават своите военни случки в Близкия изток и покрай Иран, съглашение е изключено. Това съобщи представителят на Централния действен щаб на иранските въоръжени сили Ебрахим Золфагари след американските удари в Южен Иран. Според него Вашингтон неведнъж е показвал, че схваща единствено от мощ, и предизвести света, че би трябвало да се приготви за повишаване на цените на петрола до над 200 $ за барел.
Ройтерс заяви, че американските удари в понеделник против Иран са довели до повишаване на фючърсите на суровия нефт “Брент ” с повече от 1% в ранната азиатска търговия до 97,32 $.
В понеделник военното командване на Съединени американски щати разгласи, че бомбардировките са били ориентирани към ракетни обекти и лодки на Техеран, които се пробват да слагат мини в Ормузкия пролив. От иранската Революционна армия разкриха, че са свалили дрон на Вашингтон и са стреляли по негов изтребител, който бил нарушил въздушното пространство на Ислямската република.
Държавният секретар на Съединени американски щати Марко Рубио съобщи, че договорка сред двете страни към момента е допустима.
“Ще забележим дали можем да реализираме прогрес. Мисля, че има доста диалози напред-назад по отношение на съответен текст в първичния документ, тъй че ще отнеме няколко дни ”, сподели той. Рубио акцентира, че Ормузкият пролив би трябвало и ще бъде отворен по един или различен метод.
Според западни издания водещите договарящи на Техеран са поискали от Доналд Тръмп да бъдат отпуснати замразени средства на Иран в размер на 24 милиарда $, с цел да се постави завършек на войната.
Държавните медии на Ислямската република оповестиха, че настояването е било отправено на среща в Катар в понеделник. Поне половината от въпросните средства би трябвало да бъдат предоставени сега на подписването на меморандум за съгласие със Съединени американски щати. Остатъкът би трябвало да бъде преведен в границите на шест месеца.
Режимът също по този начин разгласява изказване, в което предизвести, че всяко нарушаване на примирието от страна на Вашингтон или неговите съдружници ще докара до решителни ответни ограничения.
Докато Съединени американски щати не престават своите военни случки в Близкия изток и покрай Иран, съглашение е изключено. Това съобщи представителят на Централния действен щаб на иранските въоръжени сили Ебрахим Золфагари след американските удари в Южен Иран. Според него Вашингтон неведнъж е показвал, че схваща единствено от мощ, и предизвести света, че би трябвало да се приготви за повишаване на цените на петрола до над 200 $ за барел.
Ройтерс заяви, че американските удари в понеделник против Иран са довели до повишаване на фючърсите на суровия нефт “Брент ” с повече от 1% в ранната азиатска търговия до 97,32 $.
В понеделник военното командване на Съединени американски щати разгласи, че бомбардировките са били ориентирани към ракетни обекти и лодки на Техеран, които се пробват да слагат мини в Ормузкия пролив. От иранската Революционна армия разкриха, че са свалили дрон на Вашингтон и са стреляли по негов изтребител, който бил нарушил въздушното пространство на Ислямската република.
Държавният секретар на Съединени американски щати Марко Рубио съобщи, че договорка сред двете страни към момента е допустима.
“Ще забележим дали можем да реализираме прогрес. Мисля, че има доста диалози напред-назад по отношение на съответен текст в първичния документ, тъй че ще отнеме няколко дни ”, сподели той. Рубио акцентира, че Ормузкият пролив би трябвало и ще бъде отворен по един или различен метод.
Според западни издания водещите договарящи на Техеран са поискали от Доналд Тръмп да бъдат отпуснати замразени средства на Иран в размер на 24 милиарда $, с цел да се постави завършек на войната.
Държавните медии на Ислямската република оповестиха, че настояването е било отправено на среща в Катар в понеделник. Поне половината от въпросните средства би трябвало да бъдат предоставени сега на подписването на меморандум за съгласие със Съединени американски щати. Остатъкът би трябвало да бъде преведен в границите на шест месеца.
Режимът също по този начин разгласява изказване, в което предизвести, че всяко нарушаване на примирието от страна на Вашингтон или неговите съдружници ще докара до решителни ответни ограничения.
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




